Dökme Kauçuk Zemin

Dökme kauçuk zemin kaplama ürünümüz darbe emiciliği ve yaralanmalara karşı koruyucu yapısının dışında dekoratif ve tasarımsal bir ürün olması hasebi ile en çok tercih edilen zemin kaplama türüdür.

Ağırlıklı olarak çocuk oyun parkları, atletizm pistleri, yürüyüş yolları ve spor saha zeminlerinde (basketbol, voleybol, futbol, tenis kortları) kullanılan zemin kaplama ürünümüzdür.

Uygulanışı itibari ile zeminde istediğiniz desen yada tasarıma imkan verir. Firmanızın logosunu yada okulunuzun bahçesinde gök kuşağını görmek isterseniz, dökme kauçuk uygulamamızı tercih edebilirsiniz.

Hijyeniktir ve sağlıklıdır, temizliği pratiktir, ve kaymaz yüzeyi sayesinde güvenle tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızı ve sporcularımızı düşme ve kas zedelenmelerine karşı koruyan bir zemin kaplama türüdür.

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Çeşitleri

Dökme Kauçuk Zemin
1. EPDM Granül + SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi
2. SBR Granül Dökme Kauçuk Sistemi

Uygulaması Nasıl Yapılır?
Dökme Kauçuk zemin kaplaması beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmelidir, akabinde yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılarak zemin ile malzeme arasında bağlayıcı ve tutucu etki gösterir. Primer astarın üzerine, mikser yardımı ile kauçuk granüller ve uygun oranda poliüretan binder karıştırılır. Bu karışım primer astarın üzerine daha öncesinde belirlenen kalınlıkta serme işlemi yapılarak uygulanır.


Dökme Kauçuk Zemin
Dökme Kauçuk Zemin Uygulanışı Nasıl Yapılır ?
Sbr Kauçuk Granül , Poliüretan bağlayıcı ve boya pigmentlerinin birleşimi ile hamur haline getirilip, hazırlanan hamur kıvamında ki granüllerin uygulama türüne göre uygun makine veya teçhizat yardımı ile beton zemin üzerine uygulanmasıdır.

SBR +EPDM Dökme Kauçuk Zemin Nasıl Uygulanır
Beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmelidir, akabinde yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılarak zemin ile malzeme arasında bağlayıcı ve tutucu etki gösterir. Alt katmanın da gerekli bileşenler ile karıştırılmış SBR kauçuk granüller uygulanırken, üst katmanında yine gerekli bileşenler ile karıştırılmış EPDM granül kauçuklar serilme işlemi ile birlikte uygulanır.

EPDM malzeme doğal bir ürün oluşu ile renk atması yapmaz, sağlık açısında zararsızdır.

Genel Kullanılan Ölçüler
EPDM Dökme Kauçuk Ölçüleri —- 8+5mm – 8+7mm – 10+5mm – 13+7mm – 15+5mm

SBR Dökme Kauçuk Ölçüleri —- 12mm – 15mm – 20mm – 25mm – 30mm

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları
Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları metraja, malzemenin kalitesine, et kalınlığına ve kullanım amacına göre değişmektedir. Bu neden doğru malzeme ve fiyat için lütfen satış temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Our cast rubber flooring product is the most preferred type of floor covering because it is a decorative and design product besides its impact absorbency and protective structure against injuries.

It is our flooring product that is mainly used in children’s playgrounds, athletics tracks, walking paths and sports field floors (basketball, volleyball, football, tennis courts).

As of its application, it allows the pattern or design you want on the floor. If you want to see your company’s logo or the rainbow in your school garden, you can choose our cast rubber application.

It is hygienic and healthy, practical to clean, and you can safely choose it thanks to its non-slip surface. It is a type of floor covering that protects your children and athletes against falls and muscle injuries.

Bulk Rubber Flooring Types

Bulk Rubber Floor
1.EPDM Granule + SBR Granule Bulk Rubber System
2. SBR Granular Bulk Rubber System

How to Apply?
The Bulk Rubber floor covering should be cleaned properly and smoothly on the concrete floor, then a coat of primer (primer) is applied to the surface and acts as a binding and retaining effect between the floor and the material. Rubber granules and appropriate ratio of polyurethane binder are mixed on the primer lining with the help of a mixer. This mixture is applied by laying on the primer primer in the previously determined thickness.

Bulk Rubber Floor
How to Apply Bulk Rubber Floor?
Sbr Rubber Granule is made into paste with a combination of polyurethane binder and dye pigments and applied on the concrete floor with the help of suitable machinery or equipment according to the application type.

How to Apply SBR + EPDM Bulk Rubber Flooring
The concrete floor should be cleaned properly and smoothly, and then a coat of primer (primer) is applied to the surface and acts as a binding and retaining effect between the floor and the material. While SBR rubber granules mixed with the necessary components are applied in the lower layer, EPDM granule rubbers mixed with the necessary components in the upper layer are applied together with the laying process.

Since EPDM material is a natural product, it does not discolour, it is harmless in terms of health.

General Used Dimensions
EPDM Cast Rubber Dimensions —- 8 + 5mm – 8 + 7mm – 10 + 5mm – 13 + 7mm – 15 + 5mm

SBR Cast Rubber Dimensions —- 12mm – 15mm – 20mm – 25mm – 30mm

Bulk Rubber Flooring Prices
Bulk Rubber Flooring Prices vary according to the size, quality of the material, wall thickness and purpose of use. For this reason, please contact our sales representatives for the right material and price.